Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X
Festiwal Wrażliwy

wystawy

NAJLEPSZA GRAFIKA POLSKA

II edycję festiwalu otworzył wernisaż wystawy znakomitej współczesnej grafki polskiej. Prace na wystawę podarowali Fundacji Zostaw Swój Ślad profesorowie i wykładowcy Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu i w Gdańsku.

Prawdziwa uczta dla koneserów tradycyjnych i współczesnych technik grafki artystycznej. Doskonały warsztat polskich grafków cenionych na całym świecie – dziś służyć będzie także idei pomagania – to kolejny krok festiwalu w kierunku wrażliwości twórczej i łączenia sztuki, biznesu i działania dla dobra innych.

Wstawa połączona jest bowiem z aukcją charytatywną, z której dochód zostanie przekazany na wdrożenie aplikacji hospiCare w dziecięcych hospicjach domowych w całej Polsce. 

Szczególnie dziękujemy prof. Aleksandrze Janik – Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Zagranicą Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz dr. Hab. Magdalenie Hanysz-Stefańskiej - Kierownik Katedry Gra ki Artystycznej Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku za pomoc w organizacji wystawy, oraz wszystkim artystom, którzy podarowali nam swoje prace.

 

Galę prowadzili Beata Szewczyk z Radio Gdańsk i Igor Michalski - dyrektor Teatru Muzycznego w Gdynii. Współorganizatorem i głównym partnerem wystawy jest Loża Gdańska Business Centre Club, wspierają ją także Olivia Business Centre i Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa.
 
           

Imprezie towarzyszył recital Jakuba Zuckermana – młodego poety i pieśniarza, który znakomicie tłumaczy i interpretuje piosenki czeskiego barda - Jaromira Nohavicy.

- Zawsze warto wspierać kształcenie postaw, które zachęcają nas do większej wrażliwości i patrzenia z uwagą na ludzi oraz ich potrzeby. Taka aktywność sprawia, że jesteśmy bardziej otwarci na świat, patrzymy szerzej, czujemy więcej, więc też więcej możemy. To niezwykle ważna aktywność, która przyczynia się do budowy kapitału społecznego, będącego wciąż, niestety, towarem deficytowym – mówi Monika Bogdanowicz, Manager ds. Komunikacji w Olivia Business Centre. – W Olivii robimy i chcemy robić rzeczy ważne, stąd nasze zaangażowanie
w Festiwal Wrażliwy. Po raz kolejny możemy stać się przestrzenią integracji oraz budowania relacji między ludźmi, na dodatek cel spotkania w Olivii przedstawicieli wielu środowisk jest szczytny. Pomagamy razem. Jestem przekonana, że święto wrażliwości, mam na myśli i otwarcie Festiwalu u nas i sam festiwal, nikogo nie pozostawi biernym.

 Oto wybrane grafiki, których oryginały będzie można zobaczyć i wylicytować na aukcji 10 kwietnia.
Zostały podarowane przez artystów z Wrocławskiej Szkoły Grafiki.

„Wrocławska Szkoła Grafiki” to tytuł serii wystaw a zarazem jest to nazwa grupy, którą tworzą wykładowcy z Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

Są to artyści działający w przestrzeni grafiki artystycznej, wykorzystujący nie tylko tradycyjny warsztat graficzny, do którego należy m.in. mezzotinta, akwaforta czy litografia, ale także współczesne rozwiązania jakim jest chociażby druk cyfrowy, obiekt graficzny czy techniki laserowe.
Artyści biorący udział w projekcie „Wrocławska Szkoła Grafiki”: 
prof. Anna Janusz Strzyż, prof. Aleksandra Janik, prof. Małgorzata ET BER Warlikowska, prof. Christopher Nowicki, prof. Jacek Szewczyk, prof. Przemysław Tyszkiewicz, prof. Paweł Frąckiewicz, prof. Grzegorz Gajos
oraz adjunkci i asystenci:
Mariusz Gorzelak, Marta Kubiak, Agata Gertchen, Anna Trojanowska, Marta Lech, Anna Kodź, Wojciech Kołacz, Paweł Puzio, Sebastian Łubiński, Zuzanna Dyrda, Sarah Epping, Beata Filipowicz

Skład grupy zmienia się, powiększając o nowych, aktywnych pracowników Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów. Grupa wystawiała się między innymi w Polsce, Stanach Zjednoczonych,Wielkiej Brytanii, Chinach, Indiach, Portugalii, Szwecji, Australii, Rumunii, na Tajwanie, w Korei, Niemczech, Hiszpanii, Turcji.  W niektórych z tych krajów wielokrotnie.