Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji Xidea

Wrażliwość. Każdy ją ma. Chcemy o niej rozmawiać. Inspirować nią.
Znaleźć i ukierunkować tak, by wyzwalała dobre uczucia, twórczość, empatię, wartości.
Bo trudno nam znaleźć taką ideę, która mogła by konkurować z po prostu dobrym życiem - wrażliwym na naturę, mądrość, piękno i innego człowieka. Na inność.

Do udziału w festiwalu zapraszamy przede wszytskim reporterów i dokumentalistów. Twórców, którzy uważnie patrzą dookoła, znajdują i opowiadają prawdziwe historie. Dla których prawda, etyka dziennikarska, warsztat i wrażliwość są wartościami.
Wymiar wrażliwości twórczej. Umiejętności patrzenia i przedstawiania rzeczywistości z zachowaniem wyczucia i delikatności, ale także mocy przekazu. Bo kiedy, jako twórcy, poruszamy trudny temat, szukamy sposobu by go wyeksponować, wykrzyczeć, podkreślić. Jak to zrobić, by nie przekroczyć granic. I gdzie są granice wrażliwości, wyczucia, przyzwoitości może?
O tym właśnie dyskutujemy ze znanymi twórcami podczas pokazów festiwalowych, paneli dyskusyjnych, spotkań autorskich i warsztatów. Takie filmy i reportaże prasowe pokazujemy.Ale to nie wszystko. Dla nas to idea - to także chęć pomagania. Pokazywania problemów społecznych. Dyskusja nad ich rozwiązaniem.
Dochód z Festiwalu zostanie przekazany Dziecięcym Hospicjom Domowym i ich podopiecznym, których wspiera fundacja Zostaw Swój Ślad.
W czasie Festiwalu wspieramy również tworzenie aplikacji mobilnej hospiCare, która usprawnia pracę lekarzy i całych zespołów medycznych pracujących z nieuleczalnie chorymi dziećmi, które leżą w domu pod opieką domowych hospicjów dziecięcych. HospiCare znakomicie przyspiesza i ułatwia ich pracę, pozwala na ogromne oszczędności, ale przede wszystkim zwiększa BEZPIECZEŃSTWO małych pacjentów.