VI Festiwal Wrażliwy: dzień drugi - filmy i rozmowy z młodzieżą

20 kwietnia 2023
Drugiego dnia Festiwalu w Konsulacie Kultury w Gdyni gościliśmy młodzież z gdyńskich liceów: X LO i III LO. Młodzi goście wraz ze swoimi opiekunami wzięli udział w pokazach filmowych oraz panelu dyskusyjnym o bliskości, emocjach i tematach społecznych ważnych w życiu młodzieży.
Panel poprowadziła dziennikarka radiowa Beata Szewczyk. Gościem  specjalnym debaty była Magdalena Jacoń - dziennikarka, która opowiedziała o towarzyszeniu dziecku w procesie odkrywania siebie i swojej tożsamości płciowej oraz Izabela Rak autorka nominowanego w naszym Festiwalu reportażu "Youtuber".
W czasie dyskusji po obejrzeniu filmu "Youtuber" młodzi ludzie podkreślali, że spotkania takie jak dziś, są ważne. Pozwalają stać się mądrym, świadomym odbiorcą influencerskiego mówienia.
Film „Wszystko o moim życiu – Kacper” sprawił, iż poruszany był temat transpłciowości i wykluczeniu, braku wsparcia i zrozumienia u najbliższych, natomiast film o dzielnej niepełnosprawnej dziewczynce Eryce pt.: „Opowiem o moim życiu” wzbudził wiele pozytywnych emocji. Prowadząca dyskusję Beata Szewczyk stwierdziła, iż Eryka powinna być „recetą” dla każdego na zły dzień.
Szukaliśmy też razem definicji "bliskości". Co ciekawe, wbrew obiegowym opiniom, nasi młodzi goście mówili o kluczowym znaczeniu relacji z rodzinami i wsparciu ze strony nauczycieli.


powrót
Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X