Poznajcie naszych MECENASÓW WRAŻLIWOŚCI
Ewa Sowińska
Mecenaska Główny Festiwalu Wrażliwego. Wspierająca aktywnie organizację i rozwój festiwalu oraz relacje między sztuką i biznesem.- Biegły rewident z ponad 20 letnim stażem pracy w firmach audytorskich.
- Partner ESO Audit od 1 października 2009 roku. Wcześniej Członek Zarządu PricewaterhouseCoopers.
- Wiceprezes Krajowej Rady Biegłych Rewidentów.
- Laureatka nagrody Ludzie którzy zmieniają biznes przyznawanej przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu za działalność w latach 2015-2016.
- Członek Rady Programowej Open Eyes Economy Summit
- Członek Rady Konsultacyjnej przy Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.
- Członek grupy doradczej przy MBA Politechniki Gdańskiej
- Przewodnicząca Konwentu Pracodawców przy Sopockiej Szkole Wyższej.
- Członek kapituły konkursu Dyrektor Finansowy Roku w latach 2017-2018
- Przewodnicząca Rady Programowej Fundacji Forum Mentorów.
- Należy do Gdańskiego Klubu Biznesu.
- Członek jury konkursu Forum Odpowiedzialnego Biznesu na najlepsze raporty społeczne. W latach 2016-2017-2018
- Członek kapituły XI i XIII edycji Konkursu VERBA VERITATIS na najlepszą pracę z zakresu etyki biznesu.
- Członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców
W 2014 roku skończyła studia podyplomowe w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej i od tego czasu zajmuje się coaching’iem biznesu oraz life coaching’iem;
Prowadzi szkolenia z zakresu Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej.
Inicjatorka wiele spotkań integrujących pomorskie środowisko biznesowe w tematach dotyczących humanizowania biznesu, społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw, wspierania rozwoju talentów.
Janusz Daszczyński
Mecenas Festiwalu Wrażliwego"Miałem szczęście znać Władysława Bartoszewskiego. Bywałem nawet, choć nieczęsto, u Niego w domu. I wiem, że Profesor by się nie obruszył, gdybym w kontekście Festiwalu Wrażliwego posłużył się trawestacją Jego słów o uczciwości, które często wypowiadał, które stały się dla wielu drogowskazem. Owa sentencja mogłaby brzmieć: „Warto być wrażliwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieczułym, ale nie warto”. Bądźmy zatem i uczciwi, i wrażliwi."
Menadżer, dziennikarz, były prezes Telewizji Polskiej. Ambasador Festiwalu, wsoierający jego organizację i prowadzący pokazy Festiwalowe i Galę Finałową wraz z Grażyną Torbicką, Beatą Szewczyk i Piotrem Jaconiem.
Michał Guć
Wiceprezydent Miasta Gdynii, Ambasador Festiwalu Wrażliwego wspierający organizację festiwalu i popularyzację idei wrażliwości."Wrażliwość to siódmy zmysł. Umiejętność dostrzegania potrzeby innego człowieka, innego stworzenia. Potrzebującym może być ktoś w naszym otoczeniu, ale też ktoś oddalony od nas – przestrzennie, mentalnie. Człowiek wrażliwy potrafi wczuć się w jego sytuację, zrozumieć jego problem. Ale wrażliwość nie może zatrzymywać się w pół drogi. Dostrzec i nie pomóc to bezduszność. Dar wrażliwości trzeba więc w sobie pielęgnować jako zobowiązanie. Skoro dane jest mi dostrzec potrzeby, to powinienem na nie odpowiedzieć. Pochylić się nad potrzebującym, wyciągnąć do niego pomocną dłoń. Co ważne, trzeba mu też spojrzeć w oczy by wiedział że pomagamy mu bo rozumiemy jego położenie. To jest wrażliwość."