Nagradzamy reporterów za rzetelność, dociekliwość, zaangażowanie w dążeniu do prawdy. Za uważność na bohaterów swoich historii i dążenie do zmiany ich losu. Za etykę dziennikarską i warsztat. Wspólnie podnosimy i upowszechniamy te wartości.

nominowani

Gratulujemy wszystkim nominowanym twórcom!
W naszym przekonaniu nominacja jest już szczególnym wyróżnieniem i wyrazem uznania za waszą wybitną i odpowiedzielną dziennikarską pracę.

 Dziękujemy za nadesłanie tak wielu niezwykłych i profesjonalnych dzieł reporterskich.
Wybór był bardzo trudny i choć nie możemy nagrodzić wszytskich zespół preselekcyjny przy współpracy z jurorami postanowił nominowac wiecej reportaży niż w ubiegłych latach.
Zależało nam na pokazaniu poprzez nominowane prace spektrum wydarzeń, tematów i społecznych zjawisk, które były najistotniejsze i dominowały w nadesłanych pracach.
Wojna w Ukrainie oraz Izraelu i Paestynie, problemy i realia osób starszych w Polsce, los opiekunów seniorów i osób z niepełnosprawnościami, przemoc w domach i bezdomność wśród młodzieży, dominujace problemy psychiczne dzieci i młodzieży, ale także tematy związane z pedofilią i dostępem do aborcji.

I choć tematy są bardzo trudne i dotkliwe - nominowani reporterzy szukają rozwiązań, wskazówek i inspirujących doświadczeń, które mogą nie tylko pokazać dany temat, ale także pomóc w jego rozwiązaniu. Znajdziemy tu też opowieści, które dodają nadziei i pokazują świat od tej najlepszej ze stron, w której człowiek nie jest sam ze swoim problemem, może pokonać trudności lub wspierać innych.
Tej wiary w człowieka i nadziei bardzo nam potrzeba.

Dziękujemy za wartości i inspiracje jakie znajdujemy w waszych reportażach.

Zespół preselekcyjny i 
JURY Festiwalu Wrażliwego

 

Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X