Relacja z I edycji Festiwalu 2017r.

Zobacz co wydarzyło się w Trójmieście podczas 1 edycji Festiwalu Wrażliwego - naszego święta wrażliwości w filmie i reportażu.

uba Zuckermann śpiewa piosenki Jaromira Nohavicy podczas otwarcia Festiwalu

Festiwal rozpoczął się panelem dyskusyjnym ze  "Piętra Reportażu" z udziałem znakomitych polskich reporterów prasowych i pisarzy Magdaleny Grzebałkowskiej, Justyny Kopińskiej i Mariusza Szczygła. Panel znakomicie poprowadził Adrian Stachowski.
Relacja z 1 dnia festiwalu >>>


 
Drugi dzień upłynął na oglądaniu filmów dokumentalnych i reportarzy oraz dyskusjach z widzami.
Szczególnie pasjonujące były rozmowy z dziećmi i młodzieżą, które zaskoczyły wszystkich swoją ciekawością świata i gorącymi dyskusjami na trudne i ważne tematy takie jak hejt, miłość czy losy uchodźców wojennych.

Relacja z drugiego dnia Festiwalu >>>

GALA FINAŁOWA 
„Dziękuję za możliwość uczestniczenia w tym festiwalu, Festiwalu Wrażliwym który wydaje się, że jest pomysłem bardzo oczywistym. A jednak nikt na niego wcześniej nie wpadł. Wielkie brawa dla organizatorów, za tak oczywistą i autentyczną ideę. – Mówiła Grażyna Torbicka otwierając galę finałową - Sztuka jaką jest reportaż filmowy czy prasowy oczywiście ma uwrażliwiać, ale tu chodzi jeszcze o coś więcej - o pokazanie szczególnych tematów, które powodują że obcujemy ze sztuką, ale wiemy także, że ta sztuka czemuś służy. Czemuś prawdziwemu i bardzo ważnemu.”


 
Zwieńczeniem festiwalu była Gala Finałowa, która odbyła się w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. Jej gospodarzami i prowadzącymi byli Grażyna Torbicka i Janusz Daszczyński.
Statuetki „Oskarów Wrażliwości” wręczały Magdalena Jacoń – reprezentująca Gdyńskie Centrum Filmowe i prof. Małgorzata Lisowska-Magdziarz – do niedawna dyrektor Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Jury miało bardzo trudne zadanie bo poziom nadesłanych prac był wysoki i wyrównany. Ostatecznie obok nagród głównych w 4 kategoriach przyznano także liczne wyróżnienia.

Zobacz filmową relację z 3 dnia Festiwalu >>>

 
powrót
Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X