Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X
Festiwal Wrażliwy

o nas

Organizatorem Festiwalu jest fundacja Zostaw Swój Ślad  z siedzibą w Gdańsku.
Festiwal ma na celu wyszukanie twórców szczególnie wrażliwych na drugiego człowieka. Docenianie i wyróżnianie tych, którzy podejmuja się z sukcesem trudnych temetów. Są dobrymi obserwatorami i umieją dobrze opowiadać historie innych ludzi. Z szacunkiem.

Inspirują nas prawdziwe historie. Twórcza dyskusja o etyce, mediach, życiu i śmierci.

Fundacja pomaga przede wszystkim nieuleczalnie chorym dzieciom z Dziecięcych Hospicjów Domowych w Polsce. Ale także całym ich rodzinom. W zakupie sprzetu rehabilitacyjnego, leków, zabiegów i konsultacji lekarskich, oraz w codziennym życiu.
Ale pomagamy też zdrowym ludziom - rozwijać się, poszerzać horyzonty widzenia i rozumienia świata poprzez film i reportaż, dyskusje i sztukę.
Dla mam chorych dzieci i rodziców po stracie organizujemy pracę przy Festiwalu - ambitną, odpowiedzialną, twórczą - potrzebną by wrócić do normalności, czuć się potrzebnym, wartościowym, spełnionym. I zarobić pieniądzie, które pozwolą godnie żyć. Bo gdy nie można pracować nigdzie na stałe /choroba przewlekła dziecka uniemożliwia zazwyczaj pracę zawodową/ takie projekty dają moc! Poczucie że tworzymy wspolnie coś wartościowego. Dla nas wszytskich.Wspierając Festiwal wspieramy także tworzenie aplikacji mobilnej hospiCare.pl usprawniającej pracę i komunikację zespołów medycznych, pracujących w terenie - u ciężko chorych dzieci leżących w domu. Pracę lekarzy, pielęgniarek i fizjoterapeutów opiekujących się każdego dnia nieuleczalnie chorymi dziećmi mieszkającymi w promieniu do 160 km od siedziby hospicjum.

Pomagamy też mieszkańcom najbiedniejszych himalajskich wiosek z Mustangu - doliny w północnym Nepalu. Organizujemy leki, pomoc medyczną i wsparcie w edukacji najbiedniejszych dzieciaków.

Festiwal Wrażliwy pomaga nam pomagać.
Każdy może pomóc uczestnicząc w Festiwalu lub wspierając jego organizację.

Jeśli chcesz wesprzeć działalność fundacji Zostaw Swój Ślad możesz dokonać wpłaty na konto:

Bank PKO BP SA
42 1020 2892 0000 5502 0602 1796
Tytuł przelewu: darowizna
Można także uzupełnić tytuł wpłaty o konkretny cel np.: "darowizna na rozwój projektu hospiCare"

Dziękujemy za każdy Wrażliwy gest! :)