Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X
Festiwal Wrażliwy

dzieci i młodzież

Utrata rodzica, choroba, narkotyki, hejt, ciągłe kłótnie z rodzeństwem, zawód miłosny, kradzież. Brak akceptacji lub brak umiejętności, którą mają inni. Kompleksy, utrata przyjaciela, szantaż, przemoc, uzależnienie. Zazdrość, samotność.
Taki jest świat.
Jak sobie z nim poradzić, jak przetrwać trudną sytuację, jak stawać się przyzwoitym człowiekiem?
Inspirować się, dążyć do celu, rozpoznać swoje uczucia, uniknąć błędów, pójść po pomoc. Być odważnym.

Festiwal Wrażliwy dla młodych widzów to pokazy krótkich, mądrych, edukacyjnych filmów, które w czytelny i prosty sposób pokazują co może nam się przydarzyć i jak odnaleźć się w trudnej sytuacji.
YouTube - największy autorytet. Coż począć na niego jak nie zaprosić do współpracy!

Dla nauczycieli, wychowawców i rodziców - kompendium użytecznych narzędzi do pracy z dziećmi - dostęp do tytułów i produkcji filmowych i animowanych, które wspierają proces wychowawczy.

Na naszej stronie - już po Festiwalu pojawi się lista wartościowych filmików podzielonych na kategorie problemów, które pomagają rozwiązać. By każdy miał do nich łatwy dostęp gdy pojawi się taka potrzeba lub by trudnym sytuacjom po prostu zapobiegać.

środa 5 kwietnia
GDYŃSKIE CENTRUM FILMOWE
Pokazy festialowe dla młodych widzów
10.00-12.00 i 12.30-14.30

Prowadzenie: Beata Szewczyk - Radio Gdańsk


Po każdym panelu dyskusja z widzami i autorytetami. Chcemy zachęcić dzieci i młodzież do rozmów o wrażliwości, inności, odwadze, pasji, motywacji. O uniwersalnych wartościach.

KUP BILETY >>>