Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X
Festiwal Wrażliwy

dla dzieci

Utrata rodzica, choroba, narkotyki, hejt, ciągłe kłótnie z rodzeństwem, zawód miłosny, kradzież. Brak akceptacji lub brak umiejętności, którą mają inni. Kompleksy, utrata przyjaciela, szantaż, przemoc, uzależnienie. Zazdrość, samotność.
Taki jest świat.
Jak sobie z nim poradzić, jak przetrwać trudną sytuację, jak stawać się przyzwoitym człowiekiem?
Inspirować się, dążyć do celu, rozpoznać swoje uczucia, uniknąć błędów, pójść po pomoc. Być odważnym.

Festiwal Wrażliwy dla młodych widzów to pokazy krótkich, mądrych, edukacyjnych filmów, które w czytelny i prosty sposób pokazują co może nam się przydarzyć i jak odnaleźć się w trudnej sytuacji.
YouTube - największy autorytet. Coż począć na niego jak nie zaprosić do współpracy!

FESTIWAL WRAŻLIWY KIDS

Dla uczniów mamy stworzony przez dzieci projekt WRAŻLIWY KIDS.
Porady jak stworzyć własny film i opowiadać swoje historie, jak pisać scenariusz, kręcić - choćby komórką i montować własne produkcje.
Dla nauczycieli, wychowawców i rodziców - inspiracja i kompendium użytecznych narzędzi do pracy z dziećmi - dostęp do tytułów i produkcji filmowych i animowanych, które wspierają proces wychowawczy.

Na stronie www.kid.wrazliwy.pl - po kolejnej edycji Festiwalu w 2018 roku pojawi się lista wartościowych filmików podzielonych na kategorie problemów, które pomagają rozwiązać. By każdy miał do nich łatwy dostęp gdy pojawi się taka potrzeba lub by trudnym sytuacjom po prostu zapobiegać.

FESTIWAL WRAŻLIWY 2019 - program dla mlodzieży


10 i 11 kwietnia 2019 
Gdyńskie Centrum Filmowe
10.00-12.30 i 
SPOTKANIA Z FILMEM DOKUMENTALNYM I DYSKUSJE DLA MLODZIEŻY
prowadzenie: Beata Szewczyk Radio Grdańsk