Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X
Festiwal Wrażliwy

Człowiek Wrażliwy 2017

Człowiek Wrażliwy to szczególna kategoria stworzona, by uhonorować ludzi zaangażowanych w pomoc innym.
Bez oczekiwań, za to z uważnością. Bez potrzeby rozgłosu - z serca.
Wyjątkowi, oddani, pomocni, niezastąpieni. Wrażliwi na innych.

W tym roku, po konsultacjach z Trójmiejskimi hospicjami i rodzinami chorych dzieci, którym pomagamy wybraliśmy te szczególne osoby z różnych środowisk i o różnych rodzajach wrażliwości.


Nagrody wręcza Alicja Stolarczyk – prezes zarządu Fundacji Hospicyjnej

W tym roku wyróżnieni w kategorii Człowiek Wrażliwy 2017.
 
  • Jarosław Bieniuk - znakomity piłkarz grający w pozycji środkowego obrońcy. Obecnie dyrektor sportowy Klubu Lechia Gdańsk, ambasador Funduszu Dzieci Osieroconych Fundacji Hospicyjnej i społecznik. Inicjator i uczestnik wielu działań charytatywnych, zarówno na Pomorzu, jak i ogólnopolskich. Skuteczny propagator idei pomagania.
  • Krystyna Cywińska - lekarz z wykształcenia, talentu i serca.  Po przejściu na emeryturę związana jako wolontariusz z gdańskim Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC. W swojej pasji pracy na rzecz innych jest nie do zastąpienia. Wciąż aktywnie pomaga na oddziale stacjonarnym oraz wspiera lekarzy w zakresie prac administracyjnych. Rewelacyjna  rzeczniczka hospicyjnych idei. 
  • Katarzyna Dobrzyniecka - z wykształcenia ekonomistka, od ponad dekady Dyrektor Loży Gdańskiej BCC. Współzałożycielka Lions Club Amber Gdańsk. Długoletnia Przyjaciółka i Dobroczyńca podopiecznych Fundacji Hospicyjnej, ambasadorka Funduszu Dzieci Osieroconych i programu wsparcia psychologicznego dzieci i młodzieży w żałobie „Tumbo Pomaga”. Inicjatorka wielu projektów charytatywnych, łączących środowiska biznesowe i artystyczne.
  • Dorota Kolak - znakomita aktorka teatralna i filmowa, reżyser i pedagog. Od kilku lat wolontariuszka Fundacji Hospicyjnej i wspaniała ambasadorka jej kilku kampanii edukacyjnych oraz 1-procentowych. Niejednokrotnie swoim talentem wspierała wolontaryjnie realizacje radiowe i telewizyjne Fundacji oraz uczestniczyła w jej wielu akcji charytatywnych.  
  • Dr Piotr Landowski – doktor nauk Medycznych, Specjalista gastroenterolog, Specjalista chorób dzieci o wybitnych umiejętnościach, wieloletnim doświadczeniu i intuicji lekarskiej. Pacjenci szczególnie cenią w nim połączenie profesjonalizmu z pasją i niezwykłym podejściem do swoich małych podopiecznych. Za skuteczność, serdeczność i opiekuńczość tak ważną ze strony lekarza.
  • Wojciech Majewski - profesor hydrolog i filantrop. W 2016 roku przekazał na rzecz podopiecznych gdańskiego Hospicjum Dutkiewicza sumę 250 000 zł - w odruchu serca i z przekonaniem o celowości niesienia pomocy najsłabszym.
  • Elżbieta Skowrońska - przełożona pielęgniarek oddziału stacjonarnego Hospicjum Dutkiewicza  oraz Domowego Hospicjum dla Dorosłych, a także wojewódzka konsultantka  w dziedzinie pielęgniarstwa opieki paliatywnej. Wielki Autorytet dla zespołu i Wielkie Serce dla chorych. Od ponad 30 lat nieustająca w swoim zaangażowaniu orędowniczka hospicyjnych ideałów na Pomorzu, ale również w Polsce.
  • Beata Szewczyk - dziennikarka Radia Gdańsk, cudowny mix życzliwości i wielkiego zaangażowania w pomoc drugiemu człowiekowi. Recydywistka działań charytatywnych wielu trójmiejskich organizacji. Zawsze profesjonalna i pełna dobrych pomysłów. Zawsze gotowa do pomocy i pełna wdzięku.     

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za Wasze otwarte serca!